MasterPhDLawMBAHealthcareCoursesOnline
Keystone logo
Mainz University of Applied Sciences
Mainz University of Applied Sciences

Mainz University of Applied Sciences

Bachelorutdanning

(B2 tysk kreves, søknad med B1 tysk er mulig)

Kravene til sivilingeniører endres. Prosjekter ervervet av selskaper over hele verden og håndtert av internasjonale team.

Bærekraftig planlegging og bygging har blitt et sentralt mål med stadig økende internasjonal betydning.

Det er viktig å spesifikt forberede sivilingeniører på disse oppgavene i det 21. århundre. Vårt bachelorstudium i Internasjonal sivilingeniør tar opp disse utfordringene i byggesektoren.

Vi gir deg et bredt kunnskapsgrunnlag og forbereder deg på å studere i utlandet med engelsk ordforråd fra byggesektoren. Vårt bachelorstudium International Civil Engineering trener deg til å jobbe i grenseoverskridende ingeniør- og byggefirmaer, så vel som i statlige og internasjonale myndigheter og organisasjoner.

Den akademiske graden Bachelor of Engineering (B.Eng.) I byggesektoren er tildelt etter gjennomføring av syv-semester grad programmet.

For bachelorstudiet er nivå B2 tysk språkferdighet påkrevd.

Et års studie i utlandet

I løpet av femte og sjette semester skal du studere i utlandet ved et av våre partneruniversiteter rundt om i verden.

Her vil du få verdifull erfaring i en annen kultur, forbedre dine språkkunnskaper og bruke det du lærte de første fire semestrene på prosjektarbeid. I tillegg vil du skrive din vitenskapelige bacheloroppgave.

Innholdet i studiene i utlandet varierer avhengig av hvilket partneruniversitet du velger. Vi har en læringsavtale med hvert partneruniversitet som inneholder moduler fra de generiske kategoriene: overbygning, underbygning, infrastruktur, bærekraft og prosjektledelse.

Praktisk prosjekt og bacheloroppgave

Det syvende semesteret består av det praktiske prosjektet (praksis), som du kan fullføre enten i Tyskland eller i utlandet. Studentene har ofte sin første kontakt med sin senere arbeidsgiver her.

Bacheloroppgaven gir verifisering om at du selvstendig kan håndtere en bestemt praktisk oppgave ved hjelp av vitenskapelige metoder, innenfor en foreskrevet tidsperiode.

Etter å ha bestått eksamenene, tildeles studiepoeng ved hjelp av European Credit Transfer System (ECTS), slik at du kan ta en mastergrad ved vårt universitet eller bytte til andre universiteter i Tyskland og i utlandet.

1 eller 2-semesters utvekslingsprogram

Studenter fra partneruniversiteter eller frie mover studenter som kommer fra nivå 2 eller nivå 3 i deres hjem programmet er velkommen til å studere med oss ​​for 1 eller 2 semestre.

Programmet vårt omfatter en full arbeidsmengde på 30 studiepoeng per semester og undervises i sin helhet på engelsk. Det er flere veier tilgjengelig, for eksempel:

  • Sivilingeniør
  • Byggeledelse
  • Internasjonalt bygget miljø

Nærmere om emner som læres, forhåndsbetingelser, bor og studere i Mainz finner du i håndboken.

Mainz University of Applied Sciences i tall

  • 5.410 elever
  • 160 professorer
  • 406 ansatte

    243967_Picture1.png

    Frederic Kadje

    Studieår i utlandet: USA

    "Som en internasjonal student fra Kamerun har International Civil Engineering-programmet ved Mainz University of Applied Sciences gitt meg uvurderlige muligheter for akademisk og personlig utvikling. Det integrerte året i utlandet med alternativet for dobbel grad ved Southern Illinois University Edwardsville, forbedrer ikke bare min profesjonelle ekspertise, men forbereder meg også på en virkelig internasjonal karriere."

    243940_Picture2.jpg

    Doreen Holzem

    Studieår i utlandet: Trinidad & Tobago

    "Det som er bra med International Civil Engineering ved Mainz University er studieåret i utlandet, sluttårsprosjektet og bacheloroppgaven i utlandet. Jeg følte meg godt forberedt på grunnstudiet i Mainz, og utenlandsåret var mer enn bare en stor opplevelse. Det forandrer alt."

    243941_Picture3.jpg

    Eva-Maria Schliebs

    Studieår i utlandet: Chile

    "Jeg ønsket å jobbe i et praktisk prosjekt som har bærekraft som hovedfokus. Derfor bestemte jeg meg for å studere International Civil Engineering."

    243942_Picture4.jpg

    Christoph Kissel

    Studieår i utlandet: Australia

    "Det internasjonale sivilingeniørstudiet gjorde det mulig for meg å få en rekke innsikter i byggebransjen under studiene. Under oppholdet i utlandet fikk jeg verdifull erfaring og innsikt i en annen kultur og livsstil."

    • Mainz

      Holzstraße 36

      Mainz University of Applied Sciences